Günün Sözü :  Sitemize Hoşgeldiniz Gılaniler Web Sitesi Köyümüzün Tanıtımı Görevi Üslenmiş Bir Sitedir. Herşey Unutturmamak Adına   
PİR SULTAN ABDAL

pir_sultan.jpg

YEDİBÖLÜK KÖYÜ

Kapat AA...ÖNSÖZ

Kapat ANILARLA SİFON

Kapat AĞIT

Kapat DİL

Kapat EĞİTİM

Kapat GELENEKLERİMİZ

Kapat GENÇLİK ETKİNLİĞİ

Kapat GENÇLİĞİMİZ

Kapat GURBETTEKİLER

Kapat GÖRÜŞ

Kapat HARİTA

Kapat KAYIPLARIMIZ

Kapat KUSPO 3,6 HAZİREN 2010

Kapat KUSPO VİDEOLARI

Kapat KÖY RESİMLERİ

Kapat KÖY VİDEOLARI

Kapat KÖYÜMÜZÜN OZANLARI

Kapat KÜLTÜTÜMÜZ

Kapat KÜRT SORUNU

Kapat NUFUS

Kapat PROJELERLER

Kapat SANAT

Kapat SEMTLARIMIZ

Kapat SOYAĞACIMIZ

Kapat SİFONDA DEDELİK

Kapat TARİHİ BELGE

Kapat TARİHİMİZ

Kapat TARİHİMİZDE İZBIRAKANLAR

Kapat YAZ ETKİNLİKLERİ

Kapat YORUM

Kapat YÖRESEL ATA SÖZLERİMİZ

Kapat YİTİRDİKLERİMİZ

Kapat ÖYKÜLER

Kapat ŞADİ AŞİRETİ

Kapat ŞİRANIN KÖYLERİ

ALEVİ YOLU VE ÖRETİSİ

Kapat ALEVİ PİR VE ERENLERİ

Kapat ALEVİ DERGAHLARI

Kapat ALEVİ OCAKLARI

Kapat ALEVİ SÖZCÜĞÜNÜN KÖKENİ

Kapat ALEVİ ÖĞRETİSİ

Kapat ALEVİLİKTE KURBAN

Kapat ALEVİLİĞİN GİZLİ TARİHİ

Kapat ALEVİLİĞİN TARİHSEL BOYUTU

Kapat AYİN-İ CEM

Kapat BATAL GAZİ

Kapat BOZ ATLI HIZIR

Kapat BÜYÜK OSMANLI YALANI

Kapat CEM VE 12 HIZMET

Kapat DERGAH DEVLETLERİ

Kapat DİL KURUMUNCA ALEVİLİK

Kapat EHL-İ BEYT'LER ALEVİMİ

Kapat HACİ BEKTAŞ VBELİ

Kapat LUVİ`LER ALUVİLER

Kapat OZANLARIMIZ

Kapat TURNA KUÇU

Kapat TURNA KUÇU SÜRATINDA MURŞİT

Kapat VARİDAT

Kapat YAS-I MATEM

Kapat YEDİ ULU ALEVİ OZANI

Kapat İNAÇ BOYUTUYLA ALEVİLİK

SPONSOR
SAYAÇ

   Ziyaretçi

   şu An Bağlı

TAKVİM
GAYETE
Site Hakkında Bilgilendirilmek için Gazetemize Katılınız.
Katıl
Çık
3 Katılımcılar
İNFO
news.gifHABERLER


Taziye Evi Resimleri - yapımcı: Gilaniler 20/04/2022 @ 19:44

BASIN BİLDİRİSİ

Değerli komşular, Saygıdeğer mısafırlar
27.07.2022 Yedibölük Köyü Taziye evin açılışı etkinliğine siz dostlar davetlidir. Bu etkinliğimiz çarşamba günü saat 11.00 de başliyacak.
Bu açılış etkinliğimiz Köyümüzün tüm değerlerini buluşturan tarihe yolculuk atlarımızı anmak etkinliğ olacaktır. Değerli arkadaşlar köy birliğimiz 14 şubat 2019 yılında toplumumuzun belli ihtiyaçlarının, karşılanmasi üzerine kuruldu.
2 sene içinde bir çok olumsuzluklar yaşadı ama her seferinde toplumumuzun duyarlılığı sayasinda bu olumsuzlukları aşmasını toplumu kaynaştırmasını başara bildi.
Köyümüzün birliği beraberliği var oldukca daha nice hizmete imza atarak beraber olunacaktır, bundan kimsenin küşküsü olmasın. Bu açılış köyümüzün tüm değerlerini buluşturan ve gençlere insiyatif tanıyarak toplum olma, tarihine sahip çıkma bilinci ile daha emin adımlarla sorunlarımıza duyarlılık göstereceğımızın kanıtıdır.
Açılış etkinliğimize Sayin Millet Vekilimiz Müslim Sarı konuşmacı olarak aramızda bulunarak bizleri onurlandiracaklardir. Köyümüzün Sanatçilari olarak Aliyerli Demirci. Şahin Sarı aramızda bulunacaklartır.
Bu etkinlik toplum olma bilinci içinde olan birlik komisionu heyeti hedeflediği toplumumuzdaki dağılma ve giderek insanlarin bir birinde koptuğu ve yabancılaştığı, a soysallaştığı bu sürece mudahaladir.
Yaşadığımız tüm ülkelerde sifon köy halkı giderek kökleşen bir çınar ağacı misali tüm dalları ile daha büyük ve gür olacağ bilinci ve umudiyle bu etkinliği organize ettik. Dileriz ve umut ederizki bizler geçmişle köprü olduk, gençliğimizin de geleceğımıza sahip çıkar.

Saygılarımızla.

KÖY BİRLİĞİ KOMİSİONUtx3.jpgtx1.jpgtx2.jpg

Kayiplarimiz - yapımcı: Gilaniler 09/04/2022 @ 22:55

Kayıplarımız…/

Yedibölük köyünde 93 harbi 1877-1878 yada 22 aralik1914 -15 ocak 1915 Osmanli Rus savaşindas askere alınıpde geri dönmiyen 30 ile 50 arasi gençecik insanların akibeti bilinmemektedir.
Bir kesimi evli ve çoçukları vardı. Savaşta dönmiyen bu insanlarin çoçuklarınıda devlet bakıma alınmış ve köklerinden kopartılarak neralere sürüldüğü ve yaşayıp yaşamadikları konusunda bir bilgi ve belgede yoktur.
Bu gencecik insanlarin torunlari ve aile fertleri olarak bugune kadar kimseninde aklina gelip araştırma yapma veya bu sorunu irdelemede.
Bu anlamda www.gilaniler.org site bu tarihsel görevini yapmakla köy halkımıza büyük bir hizmet ve tarihimize yolculuk yapmasına vesile olacaktir.Kayıplarımız araştırmak bu unutulmaya yüz tutmuş bu yarayı açarak bu gerçeği aşığa çıkarıp isimlarini tespit edip köyde bir anıp mezardikmek hem bizler için bir borç hem bir görev, hemde bir onur olacaktır.
Bu gencecik insanlarin geleceğa dahir umutları, anıları, sevdaları ve muratları vardı. Gidipde bir daha dönmiyen bu insanlarimizin ruhu şad olması bizim bu görevi yerine getirmekle ancak mümkün olacaktır.
Kendini bilen vicdan sahibi her sifonlu bu konuda kayiplarımızın bulunması ve isim tesbitine katki sunmasıdır. Bu sorun hepimizin sorunudur.Kendisine insanım diyen her sifonlu bu gencecik insanlara karşı tarihi görevini yerine getirmekle yükümlüdür.
Bizler şavaş maduru aileler olarak; kayıplarımızın akibeti hakında bilgi edinmek hakımızı kullanmamız için güçlü bir platforma ihtiyacımız vardır….

Site Editörü

7.Yedibölük Köyü Bahar Kampimiz Coşku İle Sonuçlandi. - yapımcı: Kemal 13/07/2013 @ 00:04

7.Yedibölük Köyü Bahar Kampimiz Coşku İle Sonuçlandi.

 Kapitalist sermaya toplumu hallaç çuvalı gibi savusduğu böylesi bir dömende toplumu diri be birlikte tutmak bir zorunluluktur. Kapitalist yoz kültür toplumu makinanın bir parçası haline getirerek onları daha rahat somürmenin gayreti içindedir.Toplumun giderek bencilleştiği ailelerenin dağıldığı, İnsanın toplumla, aileile ve giderek kendisiyle yabancılaştığı böylesi bir süreçte sosyal ilişkilere nakadar önem verilmesi gerektiği ortadadır. Böylesi bir dönemde yedibölük köyü isviçre derneğimiz üyelerini bir arada tutma ve sosyal ilişkilerini geliştırme ve köy halkınımızla kampı örgütlemek dahada anlamlı kılmaktadır.

Kampımıza katılan tüm yedibölük halkı memün olarak ayrılmaları bizler için önemli bir olgudur.  Her seferinde kampa katilimin çoğalmasi başarimizin başka bir kanıtıdır.

Kampımıza gelmek isteyipte gelmiyenlarinde büyük bir firsati kaçirdiklari bir gercektir.

Hava malefetine rağmen programda bir değişiklik olmadi çünk Ave B  progamimiz vardı  ve  ugulandı.

18 Mayıs akşamı Emine Sarıaslan ın sunduğu sıgarenin bireye ve ailele ve topluma gerek fizik zararları gerekse maddi zararlarını üzerınde duruldu. Sıgarenın zararların dünya ölçeğindeki taribatlarını bilimsel bir şekilde ortaya koydu. Emine Sarıaslan İsviçre azınlıklar komusiyonunda görevi bir kadro. Kendısi  azınlıklar sorununda uzman bir insan

7. Kampımız tüm sifon halkımızla kucaklaşma ve ortak anıların yaşanmasına vesile olmuştur. Tüm katılımcıların büyük bir zefk aldığı ve içlerinde geldiği gibi davrandıkları samimi bir ortamda gerçekleşmiştır.

19 Mayı akşamı kampımız değerlendirmesi yapılmiş genel çoğunluk kamın başarılı geçtiği ve bu kampların gelenekselleştırılması gerektiği beyan etmiştır.

Ayrıca kampa katılan tüm gençlerin nasıl örgütlenecekleri ve gelecekte neler yapacaklarını konuşarak ortak tavır sergileme için görüş alış verişinde bulundular. Kampın başka bir görevide katılan aileler kaynaşması oldu buda gelecek kampların daha kalabalık ve verimli olacağı anlamına gelmektedır.

Kampımıza katılan tüm arkadaşların köyümüzün sorunlarına düyarlılık göstererek sorunlarmızı tartıştık.

Birdahaki kampta görüşmek dileğile kampımız sona ermiştır

Tüm katılımcı köy halkımıza teşekürler diliyoruz

 

                                               Dernek Yönetim Kurulu


YILBAŞI MESAJI - yapımcı: Kemal 30/12/2012 @ 19:15

Sevgili Dostlar, Değerli Canlar

2012 Yılı acılı ve mücadele yılı olarak beleklerimizde yerini tuttu.

Bu yıl tam anlamiye hak arama ve direniş yılı oldu. Bu yıl Direnişlerin en yoğun yaşandığı  eylem yılı oldu. 2012 Yılında bedenlerini Devrim, özgürlük,  demokresi, hak,  adelet sağlamak için yatıran tüm yiğitlerin önünde saygı ile eğiliyorum.

Sermayenın nafile çabası  bu yılda  direnişleri ne boğa bilde nede umutlarımızı yok edebildi. Umutlarımız bir yeni baharla gine yeşermeye devam edecektır. Tüm dostlarımız halkımız  bunu böyle bilmelidir.

Yeni yılda yeşil faşizm ve  devletin tüm terörüne inat umudumuz sevgi barış ve huzunun hakim olduğu yıl olması dileğiye.

Hepinizin yeni yılını kutluyor


Mesaj - yapımcı: Kemal 08/07/2012 @ 19:53

 Mesaj

 Sevgili canlar, Değerli dostlar, Kimetli misafirler

 Yayla şenliklerimize katılarak bize destek veren değerli komşu köy halkı ve değerli gençler Sizleri Alplarin serin esintileriyle sicak selamlar  sevgiler gönderiyoruz. 

 İsviçrede yaşiyan tüm yedibölük köyü gurbetcileri adına bizler Yedibölük köyü İsviçre Dernek Yönetim Kurulu olarak sizleri en derin sevgi selamlarımızı iletir  ve kutluyoruz.

Değerli komşular, aranızda olmadiğimiz için bir burukluk hissetmemize rağmen bu ruyamızın sizler  tarafindan gercekleşmesine çok sevinçliyiz ve  ve guruluyuz.

1993 Yılınnda yurt disinda  toplumumuzu doğduğumuz topraklara yönelik birtakim çalışmalar başlatmak ve geleceğimizi belirlemek adına bu fikri ortaya atığimizda  bazi arkadaslarimiz” bunlar   kafayı yemiş  ve deli  saçmalığı  diye niteliyordu. Gelinen asamada, 19 yillik  sure icinde, köyümuze özgü tasarladiğimiz planlarimizdan biri olan,köy yayla şenliğimiz, düşüncesi; bir ütopya olmayip, çaba gösterildiğinde, ulaşılamıyacak, üstesinden gelinemiyecek bir şey olmadiği, siz değerli halkimizin katkilariyla gerçeklesmiş durumdadir.

 Demekki elimizede bulunan imkanlarimizi doğru   harakete  geçirdiğimizde başari şansimiz daha yüksek olacaktir.

Halkimizla bütünleştiğimizde, yolumuz her dayim acık olacaktır.

Birliğimizi sağladiğimizda başaracagimizdan eminiz.

 1993 Yılında başladiğimiz bu çalışmalarimiz; köyümüz özgülünde bir dönüm noktasi olarak bilinecek. Karadeniz yayla şenlikleri bizlere  esin kaynagi olsa da, ana fikir; asil bizim gurbetteki emekcilerimizin,köylerine duyduklari özlem etkileyici olmustur.

En önemlisi de  bütün dünyada oldugu gibi , bizler de 21 inci yüz yilda kendi öz kültürümüzle  girmeyi arzediyorduk.  Arzuladiğimiz bu vatan özlemi ihtiyacimizi Tüm dostlarin çabasiyla gerçekleşmiş olmanin sevincini yaşiyoruz.

 Çünkü uzun yillardan bu yana, gurbetlerde çeşitli zorluklar ve imkansizliklaradan dolayi  toplumumuzda korkunç bir dağilma  ve öz geleneklerinden soyutlanma vs komşuluk ilişkilerinde bozulmalar hat safhalara  çıkmıştı, Böylesi bir dönemde yayla şenliklerinin bir nebze de olsa bunu önliyecegini  düşünerek projelendirilmiştır.

Yayla şenlikleri  fikrini çevremizde tartışmaya  başladik ancak bu rüya 2009 Yılınnda İstanbul Derneğin değerli yönetimin kurulun pratiginde gerçeklik haline geldi .

Bu süreci devam eden ve devam etmedede çabasi olan yönetim kulun değerli üyeleine teşekür ediyor şenliğinizi selamliyoruz.

 

İsvicre Dernek Yönetim Kurulu adına

Başkan

 Kemal Demirci

 

 


İlk SayfaÖnceki [ 1 2 3 4 5 6 7 ] SonrakiSon Sayfa

Gımgımın Adı , Halkı ve Bazı Köy Adlarının Tarihi Kaynakları
--

ÜYE GİRİŞİ

Tekrar Giriş Yap
---

Kullanıcı Adı:

Gizli Kodunuz (Şifrenizdir - Kimliğinizle Bağlantılı- Unutmayınız)


 Üye Sayısı 350 üye


Bağlı Kullanıcılar

( Hiçkimse )
ARAMA
ANKET
Sitemizi Nasıl Buldunuz.
 
Iyi
Daha iyi olabilir
Normal
Olumsuz
Sonuçlar
KİTAP KÖŞESİ
0012.jpg

0010.jpg
Kitap 1.jpg

Kitap 3.jpg

06082010507.jpg

kitap 2.jpg

0009.jpg

0008.jpg


GÜNCEL HABERRSS HABER
^ Top ^